Coaching

COACHING INDYWIDUALNY – CHCĘ WIĘCEJ

Nuda to sygnał od naszej intuicji: „Zrób coś nowego, kręcisz się w kółko, przestałeś”. Człowiek jest tak zbudowany, że potrzebuje więcej, mądrzej, dokładniej. Chce się uczyć. Są jednak i tacy, którzy mówią: „Tak jak jest, jest wystarczająco. Żadnych zmian. Tylko bez ryzykownych eksperymentów”. Ale i oni męczą się brakiem wyzwań, nijakością przewidywalnej rzeczywistości. Pomysły Henry’ego Forda zmuszającego do ciągłej pracy przy powtarzalnej taśmie produkcyjnej odeszły w zapomnienie.

Potrzebujemy sensu dla naszego życia. Jakoś wiemy, że oprócz jedzenia i spania chcemy wzniosłości, ekscytacji, sztuki, duchowości. Próbują nam je zapewnić telewizją, filmami, grami, igrzyskami. Podglądamy cudze życie. Ale to my chcemy przeżywać. Ale jak?
Skokiem na bungee? Bójką na stadionowej „żylecie”? Kolejnym „podrywem”? Wyprawą do hotelu na Zanzibarze? Alkoholem?
Twierdzę, że odpowiedzią jest świadomość misji osobistej. Postępowanie zgodnie z nią daje satysfakcję i mimo czasami dużego wysiłku przy jej realizacji, też poczucie szczęścia i spełnienia. I na odwrót. Jeśli nie możemy (nie umiemy?) realizować naszego powołania zaczyna protestować nawet nasze ciało często za pomocą chorób psychosomatycznych.

Nuda występuje w związkach, pracy, podróży, zabawie z dziećmi, rozmowie. Pytaniem pomocnym w tych stanach jest: „Po co?”. Odpowiedź na nie często jest trudna. Warto zmierzyć się z nią. Myślenie o mądrym celu, planowaniu, powodach dla których warto, ale i o niebezpieczeństwach, które niesie nasza ociężałość, to właśnie esencja coachingu indywidualnego.

Koszt godzinnego spotkania to 150 zł.
Termin umawiacie telefonicznie z Agatą (+48661333387).